Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 116   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wolfi A. Mozart - muzyka uosobiająca Piękno  (Przeczytany 653013 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1245 : Listopad 05, 2012, 23:46:38 »

Januszu, kiedyś już wspominalem Beethovena op. 111 - to jest arcydzieło dźwiękowego uniwersalizmu, dzieło - parafrazując Cage'a - stylistycznie niezdeterminowane.

W Non piu... z Tytusa pobrzmiewają faktycznie echa arii wspomnianej przez Kasię (podobieństwa "zawdzięczamy" specyfice stylistyki mozartowskiej muzyki wokalnej), natomiast myślę, że chodzi o drugą sekwencję (Dona nobis) z Agnus Dei Mszy Koronacyjnej.

Co do ballady - miałem wprawdzie na myśli drugą (F-dur), ale sądzę, że nie pomyliłem się zbytnio...  Mrugnięcie
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #1246 : Listopad 06, 2012, 00:02:26 »

Et le gagnant est... Patrick!  Uśmiech

natomiast myślę, że chodzi o drugą sekwencję (Dona nobis) z Agnus Dei Mszy Koronacyjnej.

... i jeszcze Kyrie z tej samej mszy (KV 317) od 0:48:

http://www.youtube.com/watch?v=ByMFEL0u2cw
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
amadeusz33
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 46


Bach i Schubert to aniołowie, Mozart to bóg muzyki


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1247 : Listopad 07, 2012, 15:38:42 »

W trafiłem na Wasze forum i jestem pełen podziwu nad zachwytem osób, które cenią Mozarta. Jedyne co moge dodać, ze za późno włączam sie do dyskusji o Boskim Amadeuszu.

Nie zgadzam się jedynie na porównania typu: Mozart antycypuje Beetovena, jakby to Mozart inspirował sie Beethovenem a nie odwrotnie. Jakby miałby byc zapowiedzią Beethovena  a Beethoven nie był konsekwencją pomysłów mozartowskich.

Mogę się pochwalić, ze jestem szczęśliwm posiadaczem wszystkich dzieł Amadeusza.
Zapisane

Dzięki potędze muzyki idziemy szczęśliwie przez ciemną noc śmierci

W.A.Mozart 
Czarodziejski flet
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1248 : Listopad 07, 2012, 15:53:42 »

Witaj amadeuszu33...
Mozemy tylko wszyscy sie cieszyć, że nasze Forum zyskuje kolejnego wielkiego muzycznego pasjonata  Chichot
To wspaniale że posiadasz wszystkie dzieła Mozarta... Ciekawi mnie zatem, czy wszystkie już zdołałeś odsłuchać od pierwszej do ostatniej nuty? A ktore są takie, że mogłbyś słuchać na okrągło  Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
chingate
Gość
« Odpowiedz #1249 : Listopad 07, 2012, 21:14:05 »

W trafiłem na Wasze forum i jestem pełen podziwu nad zachwytem osób, które cenią Mozarta. Jedyne co moge dodać, ze za późno włączam sie do dyskusji o Boskim Amadeuszu.

Nie zgadzam się jedynie na porównania typu: Mozart antycypuje Beetovena, jakby to Mozart inspirował sie Beethovenem a nie odwrotnie. Jakby miałby byc zapowiedzią Beethovena  a Beethoven nie był konsekwencją pomysłów mozartowskich.

Mogę się pochwalić, ze jestem szczęśliwm posiadaczem wszystkich dzieł Amadeusza.
Rily? To zaprawdę zdumiewające, zważywszy iż chyba jak mniemam, nikt do tej pory nie ustalił ile tych dzieł napisał wzmiankowany Amadeusz a i też w kwestii autorstwa jego dzieł czasem pojawiają się zwane wątpliwoście...
Zapisane
amadeusz33
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 46


Bach i Schubert to aniołowie, Mozart to bóg muzyki


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1250 : Listopad 08, 2012, 13:24:47 »

dziękuje za przyjęcie!

Naturalnie posiadam te wydane i jakieś jest to 99% tego co jest w katalogu Kochla.
W tym symfonie, które wykraczają po za liczbę 41, utwory mu przypisywane jak Koncert skrzypcowy KV 271, czy utwory nieukończone jak Koncert na fortepian i skrzypce, fragmenty utworów kameralnych itp.
Nie zdołałem przesłuchac wszystkich dokładnie. Spory to wysiłek.
Te, które ukochałem najbardziej i podziwiam to Divertiemento KV 138, Jowiszowa (najbardziej boska z boskich) i Wesele Figara. zresztą..za dużo wymieniać.
Zapisane

Dzięki potędze muzyki idziemy szczęśliwie przez ciemną noc śmierci

W.A.Mozart 
Czarodziejski flet
amadeusz33
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 46


Bach i Schubert to aniołowie, Mozart to bóg muzyki


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1251 : Listopad 08, 2012, 13:26:21 »

Po mrocznych kwartetach - i w dopełnieniu wątku - jeszcze dwa tria fortepianowe Mozarta. Pełne pogody, wigoru i prostsze (dla wykonawców i odbiorców) od poprzednich arcydzieł. Kameralna finezja pierwszej klasy!

Świetny team Mutter - Previn - Müller-Schott; Trio C-dur KV 548:
http://www.youtube.com/watch?v=nn6P3ntpIhM&feature=related

Legendarny Gilels - Kogan - Rostropovich; Tro G-dur KV 564. Skromnych rozmiarów utwór, niepozbawiony oddechu późnego mozartowskiego stylu.
http://www.youtube.com/watch?v=3wC8Mvs9Lgs



Tak sie składa że te tria bardziej cenie od KV 502 i tego w E-dur. Nawet partia wiolonczeli jest tu bardziej zarysowana.
Zapisane

Dzięki potędze muzyki idziemy szczęśliwie przez ciemną noc śmierci

W.A.Mozart 
Czarodziejski flet
chingate
Gość
« Odpowiedz #1252 : Listopad 08, 2012, 16:06:55 »

dziękuje za przyjęcie!

Naturalnie posiadam te wydane i jakieś jest to 99% tego co jest w katalogu Kochla.
Pozwolę sobie przypomnieć Szanownemu Koledze, że umlauty zastępuje się pisownią zgodną z nowymi regułami ortografii niemieckiej, czyli piszemy "Koechla".
Zapisane
amadeusz33
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 46


Bach i Schubert to aniołowie, Mozart to bóg muzyki


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1253 : Listopad 08, 2012, 20:22:41 »

W internecie jest Kochla z umlatem, ja umlautów nie używam bo z Niemcami nie mam nic wspólnego. Tak samo mogę pisać Szopena jak i Chopina. A każdy się domyśla, że chodzi o Kochla z umlautem
Zapisane

Dzięki potędze muzyki idziemy szczęśliwie przez ciemną noc śmierci

W.A.Mozart 
Czarodziejski flet
chingate
Gość
« Odpowiedz #1254 : Listopad 08, 2012, 22:17:34 »

W internecie jest Kochla z umlatem, ja umlautów nie używam bo z Niemcami nie mam nic wspólnego. Tak samo mogę pisać Szopena jak i Chopina. A każdy się domyśla, że chodzi o Kochla z umlautem
Szanowny Amadeuszu, przyznam ze wstydem, że w przeciwieństwie do Ciebie, ja z Niemcami mam "wiele wspólnego"- moja babcia była Kosznajderką, mieszkam na Pomorzu, gdzie Niemcy zawsze byli naszymi sąsiadami, wychowałem się na "niemieckiej literaturze" i lubię "niemiecką muzykę" (Bacha, Telemanna, Richarda Straussa, Mozarta, etc..). Mimo tego, tak samo jak Ty, również "umlautów nie używam", co jednak nie znaczy, że lekceważę zasady pisowni. Zamiast umlautu piszę "dyftong" bo takie są zasady ortografii niemieckiej i nie widzę powodu, by je ważyć sobie lekce. Nie odbieraj moich uwag jako ataków, gdyż ja jestem pewien iż jesteś sympatycznym człekiem i wniesiesz wiele "dobrości", jak mawia prezydent Komorowski, na nasze Forum. Wszelako, gdyby "kużden jeden" pisał tak jak mu się widzi, to stracilibyśmy zdolność porozumiewania się. Przeto piszmy, jak się należy.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #1255 : Listopad 08, 2012, 22:50:59 »

A od kiedy to na naszym forum zwracamy sobie uwagę na błędy ortograficzne, gramatyczne czy literówki?
Ja nie pisze "jak należy" bo niemieckiego nie znam.Staram sie używać umlautów ale często zapominam
i reguł niemieckiej pisowni nie znam.Nikt mi nigdy nie zwrócił na to uwagi ani ja nigdy nie zwróciłam uwagi na
różne błędy które zauważyłam w pisowni innych forumowiczów.Oj Musammanie nie przesadzaj!!!
Czepiasz się.
Zapisane

chingate
Gość
« Odpowiedz #1256 : Listopad 09, 2012, 00:03:44 »

Pani Tereso, nie czepiam się, jeno zwracam uwagę na prawidłową pisownię. Czy to coś złego?
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #1257 : Listopad 09, 2012, 00:35:21 »

Oczywiście,że nic złego, ale nie bardzo rozumiem dlaczego, chyba wiadomo o jaki katalog
amadeuszowi chodziło.
Szkoda,że nie przetłumaczyłeś do końca swojego bardzo ciekawego linku na watku operowym.
Czytam cyrylice bardzo wolno.To tak a propos komunikacji.
Zapisane

chingate
Gość
« Odpowiedz #1258 : Listopad 09, 2012, 12:27:11 »

Oczywiście,że nic złego, ale nie bardzo rozumiem dlaczego, chyba wiadomo o jaki katalog
amadeuszowi chodziło.
Szkoda,że nie przetłumaczyłeś do końca swojego bardzo ciekawego linku na watku operowym.
Czytam cyrylice bardzo wolno.To tak a propos komunikacji.
Może rzeczywiście trochę się czepiam, wszak wiadomo o jaki katalog chodzi. Co do tłumaczenia tekstu cyrylicą- są tam jedynie wymienieni wykonawcy:
Oleksy, pilot- Eugeniusz Kibkało,
Olga, niewiasta Oleksego- Glafira (jest takie imię???) Deomidowa,
Dziadek Michajło, prezes kołchozu- Grzegorz Szulpin,
Babka Wasylisa- Wiera Smirnowa,
Warja, synowa Dziadka Michajły- Małgorzta Miglau,
Pietrowna, kołchoźnica- Antonina Iwanowa,
Sierjońka, chłopiec z kołchozu- Aleksander Suzanow,
Teoś, chłopiec z kołchozu- Włodzimierz Kurguzow,
Andrzej, pilot, kompanion Oleksego- Grzegorz Pankow,
Pierwszy chirurg- Leonid Masłow,
Drugi chirurg- Mikołaj Zacharow,
Matka Oleksego- Walentyna Pietrowa,
Klaudia, pielęgniarka- Kira Leonowa,
Komisarz- Artur Ejzen,
Kukuszkin, pilot- Oleksy Maślennikow,
Gwoździew, czołgista- Witalis Własow,
Bazyli Bazylewicz, światowej sławy chirurg- Marek Reszetin,
Zinoczka- Maria Zwiezdina,
Półkownik- Walery Jarosławcew.
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #1259 : Listopad 09, 2012, 13:20:07 »

Może nie czepiajmy się dermaßen szczegółów... Δεν μ'αρεσει  Smutny

Łukaszu alias amadeuszu33  Uśmiech, a który/e z koncertów Wolfganga jest/są najbliższy/e Twojemu sercu?
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Strony: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 116   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

aespada madyan niire psfaf strefagier1