Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Historyczne sensacje i ciekawostki  (Przeczytany 28265 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Maj 15, 2011, 19:31:22 »

Słusznie Marku, ja bym tylko dorzuciła brak w Polsce burżuazji, która w innych krajach
była motorem przemian, rewolucji i inicjatorem zmian przede wszystkim społecznych.
Zapisane

Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : Maj 16, 2011, 17:43:19 »

Marku, przez przypadek zapewne dotknąłeś we mnie czułej struny. Jakkolwiek nie zgadzam się z porównaniem pracy na roli w Polsce, do niewolnictwa w Ameryce, o tyle z drugą częścią wypowiedzi zgadzam się.
Jednakże podwaliny obserwowanych obecnie zjawisk społecznych są bardziej skomplikowane.
Potomkowie rodzin szlachecki nadal są wśród nas, często nie wiedzą, że nimi są. Inni wiedzą, ale z tej wiedzy, każą szyć psom buty. Są bardziej niedostosowani do życia, niż inni i jest to fakt.
Być może przyczyną jest większa wrażliwość, może geny, a może wychowanie, a może jeszcze wszystko naraz...
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Maj 27, 2011, 20:18:40 »

Gość z Ameryki przyleciał, w Pałacu Prezydenckim zagrano mu polską muzykę na żywo - menuet Paderewskiego, dziennikarze i komentatorzy prowadzący na żywo relację skomentowali ze studia: Chopin  Niezdecydowany
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : Maj 27, 2011, 21:37:23 »

Gość z Ameryki przyleciał, w Pałacu Prezydenckim zagrano mu polską muzykę na żywo - menuet Paderewskiego, dziennikarze i komentatorzy prowadzący na żywo relację skomentowali ze studia: Chopin  Niezdecydowany
sacre bleu!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #64 : Maj 27, 2011, 22:59:30 »

a niech to, co za wpadka  Język
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #65 : Maj 28, 2011, 10:46:25 »

a dziś, na powitanie Pana Prezydenta Obamy przed Pałacem Prezydenckim jaki kawałek zagrała orkiestra? niesamowite, ale była to ekspozycja z sonaty h-moll Chopina. Pierwszy raz usłyszałem tę ekspozycje w wykonaniu orkiestry dętej  Chichot Chopin naprawdę pasuje wszędzie i na kazdą okazję!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Maj 28, 2011, 12:23:19 »

Janusz, mnie też się bardzo spodobał fragment sonaty Chopina zagrany przez orkiestrę wojskową, ciekawostka i bardzo miłe zaskoczenie. Zadziwiająco dobrze brzmiał. Może trafi na YTube, bo chętnie posłuchałabym jeszcze raz Uśmiech A może orkiestra ma w repertuarze całość sonaty?  Duży uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : Maj 28, 2011, 12:38:25 »

No, z tą całością, to chyba Beatko zademonstrowałas nadmiar optymizmu Duży uśmiech ale gdyby jednak, byłaby to ciekawostka, dzieki której bardzo polubiłbym orkiestry dęte, jako że do tej pory, jakoś tak było mi z nimi nie po drodze  Spoko Dlatego gdybyś, Beatko, spotkała tych sympatycznych dęciaków, to powiedz im, że będa mieli u Janusza jeszcze wiekszy szacun, gdy zagrają całośc.  Chichot Duży uśmiech Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #68 : Maj 28, 2011, 13:08:29 »

Tak, brzmiało sympatycznie, słyszałem...  Chichot
Zapisane

Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #69 : Czerwiec 03, 2011, 16:16:26 »

Wracając do wizyty Prezydenta Obamy, zachwyciła mnie jego jego luz w pełnej elegancji i klasie polityka wysokich lotów, a najbardziej sposób jaki stał podczas śpiewania naszego hymnu. Nasi politycy mogą się wiele od niego nauczyć. Pytanie tylko, czy mają taką potrzebę...
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : Czerwiec 05, 2011, 21:04:19 »

Masz rację Moniko. Miło popatrzeć na człowieka z klasą. Trochę zazdrość bierze. że nasi jakoś tak nie potrafią. Dziś np wyczytałem, że na spotkanie z Prezydentem Komorowskim z okazji 4 czerwca A. Michnik przybył ...w klapkach. Widziałem to zdjęcie. O czym to może świadczyc?
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Czerwiec 05, 2011, 22:27:59 »

Gdybyśmy byli SUPERMOCARSTWEM (takim jakim przykładowo określa się Stany), dyktującym wszystkim na lewo i prawo swoje warunki, posiadającym interesy i bazy wojskowe niemal na całym świecie, z blisko milionową armią i flotą swobodnie operującą na wszystkich morzach globu, a nawet przekraczającą wg uznania..obce wody terytorialne - to z pewnoscią nie tylko nasi, ale i każdy inni, staraliby się w oczach pozostałych, również posiadać klasę...lub z czasem nabrać nieco podobnej klasy (zwłaszcza w okresach przełomowych dla polityków np zbliżających się kampaniach wyborczych.. Mrugnięcie) - a że w tej mierze niestety pozostajemy jak na razie daleko w tyle...to i z tą "klasą" naszych jest trochę na bakier.. Mrugnięcie (w myśl powiedzenie: "jakie gospodarstwo taki i gospodarz" - a może i odwrotnie.. Uśmiech Mrugnięcie)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #72 : Czerwiec 05, 2011, 22:52:24 »

Masz rację Moniko. Miło popatrzeć na człowieka z klasą. Trochę zazdrość bierze. że nasi jakoś tak nie potrafią. Dziś np wyczytałem, że na spotkanie z Prezydentem Komorowskim z okazji 4 czerwca A. Michnik przybył ...w klapkach. Widziałem to zdjęcie. O czym to może świadczyc?

Na temat "tego" Michnika lepiej nie dyskutować...  Z politowaniem Niezdecydowany
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Czerwiec 05, 2011, 22:57:25 »

Racja Patryku-Amade.. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #74 : Czerwiec 10, 2011, 19:55:34 »

napowietrzną kolejką do Zakopca? - Może to całkiem niegłupia koncepcja?

http://www.krakow.naszemiasto.pl/artykul/946725,amerykanie-chca-wybudowac-szybka-napowietrzna-kolej,id,t.html?kategoria=663#5eb5816409947999,1,3,60
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicbears hohol maniacraft mojekacper2 amtowaroznawstwo