Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ranking utworów, które dzięki konkursowym recitalom polubiliśmy najbardziej  (Przeczytany 41169 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #60 : Listopad 07, 2010, 10:49:44 »

Janusz, a tak przy okazji podkład muzyczny pod filmik "Pewnego sierpniowego dnia" - co to jest? świetna muza
To dłuższa historia. Początkowo umieściłem podkład Bily Joel, ale służby z YT wyniuchały, że nie mam praw do publicznego odtwarzania takiej muzyki i mi ją zablokowały. Żebym nie był niepocieszony edytor YT poleca w zastępstwie 'własne' kawałki, w odpowiednio podobnym przedziale czasowym. Beznamiętnie coś tam kliknąłem i tyle. Miałem chyba szczęście, bo udało mi się trafic całkiem sympatycznie  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Listopad 07, 2010, 11:26:25 »

Szopenowski walczyk Janusza
umila moją niedzielę.

I ten wyraz sympatii dla mnie
po każdym zakończeniu
powoduje, że i ja uśmiecham się
do siebie i do domowników.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #62 : Listopad 07, 2010, 11:31:35 »

Szopenowski walczyk Janusza
umila moją niedzielę.

I ten wyraz sympatii dla mnie
po każdym zakończeniu
powoduje, że i ja uśmiecham się
do siebie i do domowników.

Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Listopad 07, 2010, 11:33:14 »

Janusz, pięknie, brawo, akurat na niedzielny poranek Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Listopad 07, 2010, 14:39:44 »

A u mnie Januszu brzmi Twój mazurek.
Jest taki radosny, że dzielnie walczy z pogodą za oknem. Jesze raz dzięki Uśmiech
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Listopad 07, 2010, 18:57:03 »


Koziołku - masz rację. Trafiło sie ślepej kurze ziarno  Chichot

Januszu..nie chciałbym żebyś czasem zle odebrał moje wcześniejsze słowa, gdyż wykonany przez Ciebie walc bardzo mi się podobał, a w niektórych momentach nawet lepiej niż w wykonaniu samego Rubinsteina..Po prostu chodziło mi o Twoje poczucie humoru, które sobie niezwykle cenię Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #66 : Listopad 07, 2010, 19:18:42 »

No coś Ty! Koziołku - ani mi przez myśl nie przeszło. Dzięki Ci jeszcze raz, dzięki Beatko (xbw) i jeszcze raz Teresce i wszystkim.
Wielki Arturze, a Ciebie, błagam, daj się MISTRZU przeprosic za żarty mych przyjaciół. Buziak
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2010, 19:27:16 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Listopad 07, 2010, 20:01:37 »


Jeśli więc, Goguś, pytasz o coś prostego - to chyba własnie to preludium e-moll. A obok niego preludium A-dur (mazurkowe) i Des-dur (Deszczowe). Niezbyt trudny jest chyba też mazurek c-dur (op. 33) - przynajmniej nie ma krzyżykow i bemoli  Mrugnięcie ale... każdy mazurek to, oczywiście - to matnia dla prawie każdego pianisty. Aktualnie uczę się Walca a-moll (op. posth.) - ten też rzekomo zdawał sie nietrudny, ale po rozczytaniu - wyszło szydło z worka i odradzam go komukolwiek, kto nie jest Wunderem Duży uśmiech Chopin w ogóle jest trudny do grania dla nas - amatorów. Ja - każdego utworu muszę uczyć się minimum kilkadziesiąt godzin. A i tak nie zawsze z efektami.

Chopin jest trudny, to prawda, ale czasami lepiej dać się skatować i zagrać właśnie Chopina.

Preludium e-moll już opanowałem, bez 2 ostatnich akordów przy rozczytywaniu których krew mnie zalewa i zaczynam odczuwać silny głód nikotynowy i wtedy się poddaje.

Pobrałem mazurka i preludium deszczowe, jak będę miał chwilę to usiądę do pianina, jak pójdzie przyzwoicie to może podzielę się z wami tymi wypocinami (co do nagrody od forum, jeśli przejdzie coś pokroju malinek jako przeciwwagi Oskarów to pozwolę sobie kandydować).

Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Listopad 07, 2010, 20:49:47 »

Panowie mili, nie bądźcie tacy skromni!!! Już samo to, że potraficie tak pięknie przebiegać paluszkami przez odpowiednie klawisze jest dla niektórych Chichot powodem niemego podziwu, zwłaszcza, że jak twierdzi Janusz, z czytaniem tekstu nutowego jest nienajlepiej. Naprawdę wielki szacunek!
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Listopad 07, 2010, 22:25:44 »

Chopin jest trudny, to prawda, ale czasami lepiej dać się skatować i zagrać właśnie Chopina.

Preludium e-moll już opanowałem, bez 2 ostatnich akordów przy rozczytywaniu których krew mnie zalewa i zaczynam odczuwać silny głód nikotynowy i wtedy się poddaje.





Mam to samo Piotrze...oczywiście jeśli chodzi o "głód nikotynowy" (bo o grze na "fortepiano", czy fortepiano-podobnych nie mam i nigdy nie miałem zielonego pojęcia, instrument powiedzmy sobie szczerze - nie najmniejszych rozmiarów Chichot) A powracając do "głodu..." Podobno niedługo ma wejść w życie ustawa o "zakazie palenia w miejscach publicznych" - ale myślę, że mimo wszystko nie będzie to dotyczyć samochodu, chodnika, czy przejścia dla pieszych..w przeciwnym razie człowiek naprawdę szybko będzie mógł się "wykończyć" Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Listopad 07, 2010, 22:49:57 »

Pobrałem mazurka i preludium deszczowe,

Czy to znaczy, że pobrałeś z jakiejś strony? Proszę o namiar. Barrrdzo proszę.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #71 : Listopad 08, 2010, 07:55:46 »

Czy to znaczy, że pobrałeś z jakiejś strony? Proszę o namiar. Barrrdzo proszę.

Polecam Ci, aneliku, stronkę, z której można pobrać mnóstwo nut róznych kompozytorów i o róznym stopniu trudności. Tylko uwaga, niektóre z nich to uproszczone (niekiedy zbanalizowane) wersje. Ale jest tam naprawdę z czego wybierać  Uśmiech

http://makhorina-music.narod.ru/piano.html
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Listopad 08, 2010, 09:30:10 »

Januszu!!
Jest dobrze, nawet momentami zawodowo, ale rubata twoje czesto wynikaja z niepewnosci tekstu i
niedopracowanego palcowania. Dynamika troche za malo kontrastowa (zakonczenia fraz za glosne).
Zlapales swietna atmosfere. Do wszystkiego dolozyles troche swojego "JA" i stworzyles swietna miksture
w dobrych proporcjach relacji kompozytor - wykonawca.


Zapisane
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Listopad 08, 2010, 10:39:01 »

Podziwiam Cię Januszu. Ja już od dawna zamieniłam klawiaturę mojego pianina na klawiaturę komputera i tej pierwszej nie tykam.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #74 : Listopad 08, 2010, 10:51:13 »

Januszu- walc a-mol okazał się trudny, więc wyszło tak jak w życiu Uśmiech.
Bardzo czekam już na tego walca.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicbears amtowaroznawstwo westcraft tomaszowskieperegrynacje hohol