Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ranking utworów, które dzięki konkursowym recitalom polubiliśmy najbardziej  (Przeczytany 41147 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Listopad 06, 2010, 17:48:51 »


Teresa, dzięki za link, ale w życiu nic nie jest takie piękne jak się z pozoru wydaje. Polecam kupić tę płytę w oryginale, dlaczego?

Proszę, oto analiza bezpieczeństwa podanej strony wg programu firmy McAfee, czerwony kolor oznacza duże zagrożenie dla komputera.

http://www.siteadvisor.com/sites/rapidshare.com?pip=false&premium=false&client_uid=1174396317&client_ver=3.2.0.152&client_type=IEPlugin&suite=false&aff_id=0&locale=pl_PL&os_ver=5.1.3.0&ref=toolbar

Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Listopad 06, 2010, 23:19:41 »

Dziękuje za tę wiadomość, nie wiedziałam o tym i przepraszam wszystkich że zamieściłam ten link.
Szpiegowania się nie boję nie mam nic do ukrycia, dla reklamodawców nie jestem dobrym klientem.
A poza tym zanim kupię jakąś płytę najpierw 10 razy to przemyślę (finanse).
Cóż kto nie ryzykuje nie żyje Mrugnięcie
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : Listopad 06, 2010, 23:30:42 »


Cóż kto nie ryzykuje nie żyje Mrugnięcie
popieram Tereske! Choc pamiętajmy, aby każde ryzyko było mądrze skalkulowane.
Czasami myślę, zę jedyną metodą walki z zaborczością producentów nagram i programów jest ich szary obieg. Gdyby przecież dobre płyty i wartościowe programy kosztowały sensowne i do przyjecia pieniazki - nikt by nie musiał ryzykować a po propstu nabywałby droga kupna.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Listopad 06, 2010, 23:32:16 »

Tereska, lubie Ciebie. Jesteś zdrowym przypadkiem swiadomego konsumenta  Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Listopad 06, 2010, 23:53:18 »

Teresa, nie zrozum mnie źle proszę, bardzo fajnie, że podałaś ten link, ... na przykład będę wiedział, że to wartościowa płyta godna kupienia, z drugiej jednak strony uzbrojony w wiedzę o nikczemności hakerów, bo jest to zwykła nikczemność podawać drugiemu "truciznę w cukierku" nie mogę przecież milczeć

reklamy tu nie są najgorsze, jest tam: kod wykorzystujący luki w zabezpieczeniach przeglądarki (niebezpieczne!), i ataki typu Phishing i inne próby oszustw, a to już poważniejszy problem.

ta wiedza, którą dzieli się McAfee powstaje przecież na podstawie ostrzeżeń internautów

Teresa, wzajemnie się uczymy  Mrugnięcie i tak powinno być Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Listopad 06, 2010, 23:57:32 »

Serdeczne dzięki Janusz Uśmiech
Chciałabym polecić jeden z moich ulubionych utworów nie tylko Chopina ale w ogółe.
Nie bardzo umiem pisać o muzyce więc pozwolicie ,że wyręczę się Iwaszkiwiczem

"Jednym z najintymniejszych zwierzeń muzycznych Chopina jest jego Walc cis-moll.Po każdej
jego części, po przenikliwej w swym beznadziejnym smutku pierwszej i trzeciej, po pogodniejszej
melodii części środkowej-przychodzi szybki, opadający refren, który powiada "smutno, prawda?
a mnie wszystko jedno, a mnie wszystko jedno, niech się dzieje co chce..."i to machnięcie ręki zamiera gdzieś w górze i znowu refren coraz szybszy w swoim pianissimo bez wyrazu "wszystko jedno".A wiadomo,, że nie wszystko jedno.."

http://www.youtube.com/watch?v=2WpDH5zbhIk
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : Listopad 07, 2010, 00:03:35 »

Tak... cóz dodac. A moze ktoś zechce odsłuchać i przeciwwagę  Duży uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=cWMnIQxFDBE
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Listopad 07, 2010, 00:08:37 »

Tak... cóz dodac. A moze ktoś zechce odsłuchać i przeciwwagę  Duży uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=cWMnIQxFDBE

Brawo!!!  Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Listopad 07, 2010, 00:20:14 »

 Chichot ;)Brawo Januszu !!! To Ci się udało.. Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Listopad 07, 2010, 00:26:11 »

Janusz, a tak przy okazji podkład muzyczny pod filmik "Pewnego sierpniowego dnia" - co to jest? świetna muza
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Listopad 07, 2010, 00:46:02 »

Brawo Janusz!!! Chichot Początek twojego walca cis-moll podobał mi się bardziej niż A.Rubinsteina - poważnie.
Gdybyś grał na prawdziwym fortepianie...ale i tak spisałeś się super... i jeszcze gratuluję poczucia humoru i dystansu do siebie Mrugnięcie
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Listopad 07, 2010, 00:53:25 »

To było super, czy mi się wydawało że grałeś to z pamięci???
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Listopad 07, 2010, 01:01:02 »

Januszu, brawo. Przy okazji. Miałbym do Ciebie prośbę. Sam usiadłem niedawno do pianina do latach przerwy i szukam odpowiednich nut - czegoś bardzo prostego - znalazłem nuty walca op. 64 i się przeraziłem. Jeśli mógłbyś polecić coś ciekawego i odpowiedniego dla kogoś kto niewiele z muzycznej edukacji pamięta - byłbym bardzo wdzięczny.

PS: Wystarczą same nazwy utworów, nuty jakoś znajdę.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Listopad 07, 2010, 01:22:36 »

Jsanuszu, ja wolę przeciwwagę. Mam nadzieję, że zagrasz nam kiedyś na żywo! Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #59 : Listopad 07, 2010, 10:40:43 »

Kochani, dziękuję wszystkim za ten aplauz. Nigdy nie przypuszczałem, ze takie moje domowe, kapciowe garnie kogokolwiek i kiedykolwiek (poza mną samym - na przykład, za x lat) zaciekawi. Ten walczyk przygotowałem na lutowe "Najdłuższe urodziny" ale w końcu przestraszyłem się publiki i pozostałem tylko przy preludium e-moll.
Jeśli więc, Goguś, pytasz o coś prostego - to chyba własnie to preludium e-moll. A obok niego preludium A-dur (mazurkowe) i Des-dur (Deszczowe). Niezbyt trudny jest chyba też mazurek c-dur (op. 33) - przynajmniej nie ma krzyżykow i bemoli  Mrugnięcie ale... każdy mazurek to, oczywiście - to matnia dla prawie każdego pianisty. Aktualnie uczę się Walca a-moll (op. posth.) - ten też rzekomo zdawał sie nietrudny, ale po rozczytaniu - wyszło szydło z worka i odradzam go komukolwiek, kto nie jest Wunderem Duży uśmiech Chopin w ogóle jest trudny do grania dla nas - amatorów. Ja - każdego utworu muszę uczyć się minimum kilkadziesiąt godzin. A i tak nie zawsze z efektami.
Teresko, nie dałbym rady grac Chopina z nut. ( W ogóle nie potrafię grać z nut, serio!!!). Te - co stały na pianinie - to stoją tak od miesięcy, żeby mojemu pianinkowi nie było smutno. Uśmiech
Ewuniu - jestem tremiarz, nie mogę więc obiecac, ale kiedyś, dspecjalnie dla Ciebie, na NASZEJ bezludnej wyspie, kto wie? Chichot
Bodku, humor - dobra rzecz, a cóz nam wiarusom - innego w życiu pozostało  Mrugnięcie
Koziołku - masz rację. Trafiło sie ślepej kurze ziarno  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

tomaszowskieperegrynacje mojekacper2 telenovelee darmowefora amtowaroznawstwo