Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - III etap  (Przeczytany 11236 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : Październik 16, 2021, 23:02:29 »

I jednak Jakub i Kamil wygrali z Piotrem. Niepodzianka. Ja lubię Kuszlika, więc ok, Kamila też, ale nie spodziewałam się akurat takiego zestawu polskiej finałowej ekipy Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 23:04:17 wysłane przez Aleksias » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #196 : Październik 16, 2021, 23:03:42 »

Jest Kamil Pacholec! Juhu!
Przepraszam, ale znów powtórzę - Kola dziś zmęczył.
Żałuję bardzo Piotra.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #197 : Październik 16, 2021, 23:05:23 »

mogliby zmienić członkom jury te twarde stołki, bo lista finalistów jest mocno przypadkowa,
tym razem spływa to po mnie, ale Garcia (nic osobistego) kosztem Koli i naszego Piotra jest nieporozumieniem
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #198 : Październik 16, 2021, 23:06:56 »

Odwalenie Koli i Alexewicza to jest jakaś abstrakcja. Garcia Garcia wchodzi do dwunastki, a Kola nie???
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #199 : Październik 16, 2021, 23:07:54 »

Jakoś nie bardzo zgadzam się z Garcią, ale to może tylko mój odbiór tego pianisty. Mimo wszystko wydaje mi się, że nie powinien być w tym szacownym gronie. Powinien być Piotr. Na pewno powinien być to Piotr.

Dobrych snów Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #200 : Październik 16, 2021, 23:09:30 »

wyczyścili przedpole, już wszystko jest wiadome,
tylko pomyłki w koncercie mogą coś zmienić,
Jeśli nie wygra Eva lub Bruce to komisja powinna mocno się nad sobą zastanowić.

Ta dwójka, w tym składzie nie ma konkurencji.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #201 : Październik 16, 2021, 23:12:01 »

Jakoś nie bardzo zgadzam się z Garcią, ale to może tylko mój odbiór tego pianisty. Mimo wszystko wydaje mi się, że nie powinien być w tym szacownym gronie. Powinien być Piotr. Na pewno powinien być to Piotr.

Dobrych snów Uśmiech

dobrych snów anelik
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #202 : Październik 16, 2021, 23:15:52 »

ja też już się żegnam, dobrej nocy wszystkim!

do zobaczenia w finale!
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #203 : Październik 16, 2021, 23:22:13 »

A co myślicie o pierwszej części sonaty brucea? Moim zdaniem dość kontrowersyjna!

Musze to jeszcze przesłuchać w domu na spokojnie - było to ciekawe wykonanie ale bardzo indywidualne i nie jestem pewny czy mi się podobało!

4 z 12 finalistów nie udało mi się jeszcze przesłuchać ale z pozostałej 8-ki stawiam na Hao Rao, Sorite i Li Bui

Na nie jestem przy: Armellini, Kuszliku, Hyuk Lee tez mnie jakoś nie przekonał.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #204 : Październik 16, 2021, 23:51:29 »

Poza Garcią i Soritą reszta zgadza się z  moimi typami. Co do Koli to podobnie jak Anelik jestem zdania, że dzisiaj trochę przynudzał...Martin zapewne rozluźni atmosferę w finale, samuraj  Sorita też (oby przy tym nie rozwalił jakiegoś fortepianu😉). Szersze grono finalistów ubarwi Konkurs, a i tak wygrają młodzi artyści z Kanady Rosji i Korei tzn. Bruce, Eva i Hyuk ...chyba że się pogubią w koncertach - czego im oczywiście nie życzę. Pozdrawiam  Wszystkich  💖
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #205 : Październik 17, 2021, 00:04:40 »

Pozdrowienia, i też życzę Wam dobrej nocy Uśmiech
Odpocznijmy przed emocjami finałów.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #206 : Październik 17, 2021, 08:16:43 »

Cytat: Z Regulaminu Konkursu
§ 12 ust. 2 Do II etapu zostanie dopuszczonych w zasadzie 40 uczestników, do III etapu w zasadzie 20 uczestników, a do finału nie więcej niż 10 finalistów
Podobnie też w Regulaminie Jury Konkursu...
Cytuj
§ 12 zd. 2 Do finału Jury dopuści nie więcej niż 10 uczestników.

Regulamin został jawnie złamany (w zasadzie to nawet dwa osobne regulaminy). Nie widzę też żadnej przesłanki prawnej, chociażby normy wyrażonej jakąś klauzulą generalną, dopuszczającej do finału więcej niż 10 pianistów.

Wychodzi na to, że Jury złamało Regulamin, a jest to tekst rangi prawa cywilnego...
Cytuj
§ XXII 1. Wszelkie wątpliwości dotyczące postanowień niniejszego Regulaminu będą rozstrzygane na podstawie tekstu polskiego.
2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie odpowiednie przepisy prawa polskiego.
3. Wszelkie ewentualne spory sądowe rozstrzygane będą przez sąd polski właściwy miejscowo dla siedziby Instytutu.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #207 : Październik 17, 2021, 08:34:26 »

Poza Garcią i Soritą reszta zgadza się z  moimi typami. Co do Koli to podobnie jak Anelik jestem zdania, że dzisiaj trochę przynudzał...Martin zapewne rozluźni atmosferę w finale, samuraj  Sorita też (oby przy tym nie rozwalił jakiegoś fortepianu😉). Szersze grono finalistów ubarwi Konkurs, a i tak wygrają młodzi artyści z Kanady Rosji i Korei tzn. Bruce, Eva i Hyuk ...chyba że się pogubią w koncertach - czego im oczywiście nie życzę. Pozdrawiam  Wszystkich  💖
Właśnie zauważyłem, że Twoje typy stały najbliżej rzeczywistości.

Nikolay Khozyainov w istocie mógł być odbierany za nudziarza fortepianowego, ALE TYLKO w kategoriach pozaartystycznych. Miejmy na uwadze, że takie wrażenie po części usprawiedliwia (a może wymusza?) dobór konkretnych utworów Chopina (głównie późne opusy), w tym te najcięższego mentalnie kalibru (nokturn c-moll, preludium op. 45, taktyka spowolnionego wykonania sonaty h-moll; również wybór i wykonanie etiudy op. 25 nr 7 wpisuje się w ten klimat).

Jeśli "Kola" gdzieś się pomylił, to w III etapie, konkretnie w kontrowersyjnie rozegranej sonacie (pisałem o tym dość obszernie wcześniej). "Pokochać albo znienawidzić".
Obawiam się tylko, że styl gry Nikolaja mógłby być jeszcze gorzej odebrany w sesji "koncertowej".
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #208 : Październik 17, 2021, 10:55:54 »


Nikolay Khozyainov w istocie

moje zaangażowanie:

w tym konkursie, jak nigdy dotąd posłuchałem prawie wszystkich przesłuchań konkursowych, - nie tak, że coś mi tam brzęczało obok ucha, tylko zaangażowałem cały mój potencjał intelektualny, dotychczasowe osłuchanie i mogę śmiało powiedzieć, że wiem, co się w konkursie wydarza.
Tak mocne zaangażowanie jest bardzo męczące, ale dla tego konkursu wszystko wytrzymam (muszę łączyć sprawy rodzinne z zawodowymi i codziennie wykroić ponad 8 godzin dla Chopina).

dot. Nikolaya Khozyainova.

To jest wstęp potrzebny, by wypowiedzieć się odnośnie Nikolaya Khozyainova. Wiem jak zagrał we wszystkich trzech etapach. Jego propozycja i bezbłędna technicznie realizacja w II etapie była bliska ideałowi. Tak jak po pierwszym etapie nie byłem jakimś szczególnym jego wielbicielem, po tym co pokazał w II typowałem Go do głównej nagrody (przed Evą). Niestety w moim odczuciu trzeci etap poszedł Mu gorzej (i nie chodzi tylko o przywalenie w nie ten akord).

Uważam, że na tle innych kilku obecnych finalistów brak Koli w finale jest, co najmniej nieporozumieniem.


dot. Piotra Alexewicza,

Jego warsztat i niepowtarzalność w kreowaniu dźwięku (Jego gry nie da się pomylić z innym pianistą) jest tak unikatowa, że na tle innych (seryjnie powtarzalnych) jest najciekawszym pianistą w polskiej ekipie. Pomimo innego werdyktu jury. Niestety w jakiś sposób godzę się z werdyktem, ze względu na ilość pomyłek w trakcie gry. III etap już tego nie wybacza.

dlaczego weszli Ci, a nie inni wg mnie

Konkurs Chopinowski ma szerzyć muzykę naszego kompozytora w świecie. I może chodzi o geomuzykę.
Hao Rao nazywam, że cały jest muzyką (cudowny chłopak), ale nie dorósł (nie dojrzał), nie jest przygotowany do finału. Za nim stoi 1,5 miliarda Chińczyków !!! To samo Garcia Garcia, przecież Jego udział w finale sprawia, że konkurs nie traci Hiszpanii.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

.. nie wierzę, że członkowie jury nie docenili kunsztu i warsztatu Nikolaya Khozyainova.





« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2021, 11:27:09 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #209 : Październik 17, 2021, 12:26:12 »

Zgadzam się, że w tym werdykcie jury była jakaś polityka...ja się jednak cieszę że  muzyka FRYDERYKA jest popularna na całym świecie- przez to poznają Naszą kulturę i historię. Dodatkowo przez promowanie młodych odświeży się JEGO muzyka zainteresują się nią młodzi słuchacze i pianiści. W finale będzie więcej pogody ducha 😉...a takim ARTYSTOM jak Kola i Szymon promocja w Świecie już nie jest potrzebna...
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pracadlazbrojarza vickyland tnt cyrodiil-sesje etforum