Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przedstawmy się :)  (Przeczytany 61834 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : Styczeń 04, 2011, 01:13:02 »

Moniko, już się poczułam jak w domu:) Pewnie tym łatwiej, że wielu z Was znam już przecież od dłuższego czasu. Co do ech konkursu - już mnie tam nawet palce świerzbią do rzucenia się w wir dysputy;) Chociaż akurat w tej materii "któren pijanista jest najlepszy" i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu:) Zdecydowanie są tu tematy, w których łatwiej osiągnąć porozumienie Uśmiech a najważniejsze, że zgadzamy się, że Chopin Fryderyk wielkim kompozytorem był Chichot Ciekawe, jak to będzie z tymi spotkaniami w realu. Jednak już to wydaje mi się tak wspaniałe, że się spotkaliśmy wirtualnie i możemy wymienić myśli - grupka osób, mogąca w powszechnej opinii wyglądać na ekscentryków:). (Ja przynajmniej tak się czuję. Gdybym się chciała spontanicznie zwierzać ludziom, z którymi na codzień się stykam, że jestem szczęśliwa, że w marcu wreszcie zagra u nas Wunder, to zapewne jedna połowa zapytałaby, w jakiej on gra drużynie, a druga, w jakiej kapeli:)) No, powiedzmy przynajmniej 90% z nich). Jesteśmy tak równo "rozsmarowani" po Polsce:)  - gdyby nie konkurs, gdyby nie forum - w życiu byśmy się nie spotkali! To stanowi dla mnie jego istotną wartość dodaną do Chopina i jego genialnych wykonawców.

Januszu, nie tylko nie mam nic przeciw, ale wręcz zapraszam, byś się tak zwracał, bo bardzo lubię to zdrobnienie:) Zaproszenie na grilla oczywiście przyjmuję, jeśli tylko to będzie możliwe, stawię się we wskazanym miejscu ze stosownym załącznikiem.Uśmiech Z miejsc kultowych najbliżej mi do Szafarni. Ano właśnie - poczekajmy do wiosny, to rozmowy zapewne staną się bardziej konkretne.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : Styczeń 08, 2011, 21:28:18 »

(...)
Muzyczne upodobania - żelazny fundament, to Chopin, Mozart, Bach, Beethoven, Vivaldi - zatem klasycznie dość Uśmiech Mozart najbliższy sercu, Chopin najbliższy duszy:)) Potem jeszcze wielu, wielu innych, jak Grieg, List, Debussy, Ravel, itp. itp. Ale i np. Hildegarda z Bingen, i ówczesne chórki:) Prócz tego jazz, taki w miarę łagodny, jak np. Jan Garbarek, czy Tomasz Stańko. I Pat Metheny, i Charlie Haden. I Vangelis, Jarre, Morricone, Enya. Irlandzki folk. Uwielbiam Kabaret Starszych Panów, Grechutę, Grzegorza Turnaua. Na pewno nie sposób wymienić wszystkiego - tyle piękna gromadzimy, idąc przez życie.
(...)

Aleksias, Hildegarda z Bingen? Właśnie zajadam krakersy orkiszowe z jej wizerunkiem, firmowane zresztą jej imieniem Uśmiech Poza tym zgrałam sobie płytę z jej muzyką na komputer który mi padł i jeszcze nie zdążyłam posłuchać Smutny
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : Styczeń 08, 2011, 21:54:57 »

To była niezwykle ciekawa postać. Wszechstronnie utalentowana, pisała księgi, zajmowała się medycyną, zielarstwem. To w ogóle pierwsza odnotowana kobieta - kompozytor:) Mam jej piękną płytę "Harmonia coelestis". Bardzo subtelna, kontemplacyjna muzyka, wznosząca się w górę niczym szczyty gotyckiej katedry:)

http://www.youtube.com/watch?v=ooI8-mMwta4&feature=related
Zapisane
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : Styczeń 28, 2011, 19:57:25 »

W odpowiedzi na apel o rejestrację postanowiłam wreszcie dokonać tego aktu Mrugnięcie
Nie było łatwo, gdyż nie posiadam wykształcenia muzycznego i trudno będzie być partnerką w dyskusjach toczących się na tym forum.
Przyznaję, że od czasu Konkursu  Chopinowskiego systematycznie odwiedzam to forum i chociaż jest otwarte, to czasem czułam się jak podgądaczka i stąd moja decyzja o rejestracji. Przyznam, że głównie chcę korzystać z Waszej  wiedzy, poszukiwań, upodobań, sama niewiele oferując w zamian. Co do upodobań muzycznych napiszę kiedyś o tym. Mam nadzieję być przyjętą do tego jakże zacnego i sympatycznego grona . Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Styczeń 28, 2011, 20:08:21 »

Witaj Meliso, z szeroko otwartymi ramionami Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #140 : Styczeń 28, 2011, 20:41:52 »

Meliso, bardzo się cieszymy, że dołączyłaś do nas. Wykształcenie nie jest u nas najważniejsze, bo większość tutaj, to po prostu miłośnicy Chopina i melomani. Witam więc Ciebie z pięknym ukłonem w szafarskiej "Rodzince"  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 13:21:34 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #141 : Styczeń 28, 2011, 21:26:50 »

Witaj Meliso bardzo, bardzo serdecznie. Cieszę się, że się odważyłaś do nas przyłączyć, bo nie taki straszny diabeł jak go malują. Jesteśmy po prostu wielbicielami muzyki. Jesteśmy różnobarwną zbieraniną osobowości z różnych, czasem bardzo odległych miejsc i różnych profesji. Więc nie powinnaś mieć jakichkolwiek obaw i straszków. Są tu osoby pięknie wykształcone muzycznie i te wzbogacają nas swoim profesjonalizmem. Są osoby prawdziwie kochające muzykę, a ich wiedzy nie powstydziłby się żaden nauczyciel akademicki, mimo, że amatorzy.

Dlatego witaj serdecznie, bardzo się cieszę, że forum żyje, a z nim nasz Chopin kochany Uśmiech


P.S. Było za bardzo patetycznie?
Zapisane
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : Styczeń 28, 2011, 21:31:45 »

Skądże, już  czujęsię jakbym była  wsród starych znajomych. Jestem oczarowana  tak ciepłym przyjęciem. Dziękuje serdecznie.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : Styczeń 29, 2011, 11:22:11 »

Witaj Meliso w naszym gronie. Nie miej się żadnych kompleksów! Ja również jestem tylko słuchaczką i amatorką piękna (nie tylko w muzyce), ale mam trudności nawet z zapamiętaniem durów i moli  Chichot, pomimo to czuję się tu jak najbardziej na miejscu i wśród przyjaciół. Mam nadzieję, że Ty również tak się poczujesz. Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : Styczeń 29, 2011, 13:04:32 »

Witam na forum i przyłączam się do poprzednich opinii - nie liczy się dyplom ale uwielbienie muzyki czego ja jestem najlepszym przykładem.

Rozgość się Meliso i mam nadzieję - do zobaczenia w Dusznikach.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Styczeń 29, 2011, 14:40:41 »

Witam serdecznie.
Myślę, że właśnie to stanowi walor naszego forum, że są tu osoby o różnym poziomie wiedzy muzycznej. Jestem na tym forum od początków jego istnienia i mogę zaświadczyć, że nikt tu nikomu braku wiedzy nie wytykał. Muzyka sprowadzona na grunt specjalistycznych dyskusji traci pewną część tego, co stanowi jej wartość. Wiedzę można posiąść, ale miłości do muzyki nauczyć się nie można. To jest podstawa. A przeżywać muzykę można niezależnie od posiadanej wiedzy, która - jak niektórzy twierdzą - czasami nawet nieco przeszkadza...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #146 : Styczeń 29, 2011, 18:36:32 »

Pięknie powiedziane Uśmiech
Zapisane
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : Styczeń 29, 2011, 20:55:57 »

 Właśnie skasowałam okropnie długi post, który popełniłam tytułem przedstawienia się. Był zbyt osobisty i chyba jeszcze za wcześnie na takie wynurzenia. Wczoraj starczyło mi odwagi by się zarejestrować, ale jeżeli sie powiedziało A.... Mrugnięcie Jestem  (jak widać) kobietą w wieku powiedzmy postbalzakowskim. Mieszkam w małym miasteczku na Warmii . Nie dociera tu mój ulubiony  i wg mnie jedyny wart słuchania  II program PR ( kiedyś lubiłam też Trójkę z  jej niezapomnianymi audycjami - np Opera tygodnia ,  Mini -Max ,Codziennie powieść w wydaniu dźwiękowym, i  kilka innych.
Córka twierdzi, że posyłając ją do szkoły muzycznej ( grała na skrzypcach)  chciałam realizować własne niespełnione marzenia. Nawet nie zaprzeczałam. Cóż, nie dane mi było... Ulubiony kompozytor - Mozart. Zaraz po nim  Bach J.S. ( ostatnio też J.C.), Haendel, Haydn i oczywiście Chopin, chociaż z biegiem  czasu  zmieniła się lista ulubionych utworów  .  Ostatnie lata to skręt w kierunku  muzyki jeszcze dawnejszej (Buxtehude, Monteverdi). Przepadam za  śpiewem kontratenorów ( Esswood, Scholl, ostatnio Jaroussky) i wykonywanym przez nich repertuarem, no może z wyjątkiem Purcella, sama nie wiem dlaczego.  Lubię wczesne (nieromantyczne) utwory Beethoveena, może dlatego, że jak pono napisał Ten , za przyczyną którego powstało to forum ,, u Beethovena uczucie zbyt częto graniczy z kataklizmem".  Z muzyki rozrywkowej ( m.in. z racji wieku lubię  czasem posłuchać J. Joplin, Pink Floyd czy Moody Blues ( czy ktoś ich jeszcze pamieta?).Eva Cassidy, Norah Jones, a z polskich wykonawców nieśmiertelny Marek Grechuta . To lubię.  Aaa , zapomniałabym, jeszcze opera., raczej buffa , przede wszystkim Mozart i  Rossini .I znów wyszło przydługo. Trudno. Niech mam to za sobą. Na koniec dodam, że podziwiam ( i trochę zazdroszczę) wszystkich mających systematyczne i solidne podejście do  najwspanialszej ze sztuk . Ja jestem chyba zbyt powierzchowna  Smutny
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #148 : Styczeń 29, 2011, 21:26:20 »

Witam Meliso. Czuj sie jak u siebie w domu.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : Styczeń 29, 2011, 22:17:23 »

Meliso, czy to małe warmińskie miasteczko jest daleko od Bartoszyc? Bo właśnie na Warmię jadę za kilka dni, na kilka dni.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-farkas jasminowygaj duealllupi piraci kuro-shiro-academy