Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogólna dyskusja o muzyce  (Przeczytany 101040 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Luty 19, 2011, 19:36:57 »

http://www.dwutygodnik.com/komentarze/126-20110219.html
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Luty 19, 2011, 20:05:47 »

Ręce opadają.. ja osobiście czuję sie bezsilna wobec takiego barbarzyństwa.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Luty 19, 2011, 22:00:38 »

Też mi wszystko opadło, prócz ciśnienia, które skoczyło  Szok Różnych rzeczy człowiek się spodziewa,
ale istnieją granice wyobraźni wyznaczane przez poczucie istnienia, powiedzmy, świętości kulturalnych,
pewnych chronionych, nietykalnych miejsc, których przecież i tak nie mamy zbyt wiele.
Gdybym miała sobie wyobrazić ranking najlepszych artykułów z dziedziny kultury
mających się ukazać w prasie pierwszego kwietnia, to chyba ten byłby w ścisłej czołówce.
Pan Cyz ma rację - gdyby nie było to przerażające, byłoby niezwykle zabawne Złość
Oburzenie jest dość powszechne, również wśród ludzi, z których głosami może co niektórzy
będą się trochę liczyć. Może jeszcze da się coś zrobić?
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Luty 19, 2011, 22:58:38 »

Na jakim instrumencie grał Chopin? I inne pytania bez odpowiedzi w kolejnym odcinku cyklu: "matura to bzdura"
No comment...

http://www.youtube.com/watch?v=pp2wMhBMXoI&feature=player_embedded#at=560
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Luty 19, 2011, 23:57:44 »

Januszu.

Smiech przez lzy goryczy
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Luty 20, 2011, 11:24:50 »

Cytuj
Ręce opadają.. ja osobiście czuję sie bezsilna wobec takiego barbarzyństwa.

Razem jestesmy silni.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Luty 20, 2011, 11:54:26 »

Petycja:

http://www.petycje.pl/petycja/6614/petycja_w_obronie_studia_koncertowego_polskiego_radia_im._witolda_lutoslawskiego.html
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Luty 20, 2011, 13:38:57 »

Czy taka petycja umieszczona na nieznanym portalu cos da?
Taka funkcje jalowych petycji od lat spelnia Hide Park Corner w Londynie. Przemawiaj do woli w kazda niedziele i tak nic z tego nie bedzie.
Wentyl dla niezadowolonego spoczenstwa.
Wydaje mi sie , ze powinnismy o tym duzo mowic.
Ja osobiscie doprowadze da polaczenia sil Krakowa i Warszawy (dwoch orkiestr).
A jak trzeba bedzie, to wyjde protestowac na ulice.

Nie moge udawac, ze nic nie widze.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Luty 20, 2011, 14:58:26 »

A jak trzeba bedzie, to wyjde protestowac na ulice.

 Chichot..Barto jak trzeba będzie, to można by nawet zorganizować jakieś "bojówki" Mrugnięcie Ale nie..tak poważnie, bo to nie jest wcale śmieszne..bo jest tak jak mówicie - to skandal, bezczelność i barbarzyństwo..Wszędzie tylko układy, układziki, kolesiostwo, nieliczenie się z ogółem, wszystko robione jedynie pod siebie.. U nas też taki jeden "gostek" próbował i próbuje ciągle mieszać (min chciał wykończyć MDK - Młodz.Dom Kult.) mając jakieś powiązania z władzami lokalnymi i jeszcze ostatnio bezczelny próbował startować na burmistrza - całe szczęście nie przeszedł. Brak słów..cholera, wszędzie tak jest. No ale Kraków, to jednak Kraków - bądz co bądź druga stolica przecież..Ludzie powiązani z "Kulturą" powinni się tym problemem bardziej zainteresować i wnieść ogólny protest..bo tak jak mówisz - jedna petycja nic tu nie wskóra..
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Luty 20, 2011, 15:11:27 »

Bartusie, każda forma protestu i nagłośnienia sprawy dobra, a petycja jest zwyczajowym sposobem na udokumentowany "głos ludu".
Koziołku, od czegoś trzeba zacząć, a pod petycją co minutę podpisuje się kolejna osoba. Problemy są z weryfikacją jedynie, dziwne.

Dziś o 19.00 w Filharmonii Dwójki transmisja z "gorącego" Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gra Piotr Pławner. Ciekawe, czy prowadzący wspomni choć słowem o nadciągającym schyłku tego typu transmisji.

Był kiedyś taki jeden, uparł się na wybudowanie budynku opery w dżungli. A u nas najlepsze studio koncertowe niedługo dżunglą porośnie niczym Ta Phrom w Kambodży.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2011, 15:18:57 wysłane przez xbw » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Luty 20, 2011, 15:39:22 »

Obyś Bartusie miał rację, bo w ilości siła.Ja podniosłam opadłe wczoraj ręce i pisze po
znajomych, aby dołączyli się do protestu.

Dzięki Beatko za polecenie tekstu o panu H. Tam gdzie wchodzą w gre pieniądze
tworzą się takie bagienka.Ale dlaczego Zimerman nie rezygnuje z współpracy z p.H??
Druga sprawa to DG. O nagraniach ostatnich sonat Schuberta słyszałam już kiedyś, kiedyś
w Płytomanii. Na co ten koncern czeka? Może na rok szubertowski ?? To już niedługo 2047, może dożyjemy Chichot Chichot
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Luty 20, 2011, 18:38:11 »

Agnieszko, tej współpracy już, zdaje się, nie ma:

http://haluch.com.pl/artysci.html
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Luty 21, 2011, 17:02:11 »

Forumowicze.

Wierzyc mi sie nie chce, ze na moj post zareagowaly tylko 4 osoby (z 55).
Spodziewalem sie zdecydowanie wiekszej reakcji. Nawet sprzeciwu, czy polemiki. Zostalem jednak kompletnie zignorowany. Aro49, jakbys  sie czul bez swojego Teatru w

Bielsku, czy sali koncertowej w Wadowicach? Wkrotce zamiast "Kontraktu " bedziesz ogladal komercyjny badziew. Gogusiowe Duszniki, tez kiedys moga pojsc pod noz.   

Dziwi mnie ewidentna ignorancja Janusza. Gdze Twoja odpowiedz na moj wazny post? Mowicie o szafarskiej kochajacej sie rodzince? Czy to jest fikcja?
Naszym obowiazkiem jest ostra reakcja na kazdy przejaw niszczenia SZTUKI. Zdecydowany protest. Nie udawany. Sztuka przeobraza sie w masowe monstrum, z ktorego

korzysci czerpie malutkie grono chciwych.

Moja bajka po malu sie konczy.

Oto link
http://www.youtube.com/watch?v=aQcj-tV52ow
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #58 : Luty 21, 2011, 18:22:58 »

Bartusie, na Jowisza, rozumiem gotująca sie Twą krew, ale pozwól, ze każdy na swój sposób będzie czynił to co uznaje w danym momencie za racjonalne. W tak ważnej sprawie, uważam, ze inicjatywę i kierowanie poczynaniami należy zostawić środowiskom duzo bardziej doswiadczonym niż nasze szafarskie Forum. Tym bardziej, ze wiele takich środowisk już podjęło działania, z którymi całkowicie się solidaryzujemy. Tu co najwyżej możemy i powinniśmy wyrażać naszą dezaprobatę i poparcie dla tych, którzy powinni i którzy mogą wpłynąć na stan rzeczy. Kto tu, do licha, mowi i pisze o udawanym proteście? Opanuj się trochę, Bartusie...proszę!
Przyjacielu, w przeciwieństwie do Ciebie, nie widzę sensu i nie zamierzam na tym etapie wychodzić spontanicznie na ulice, bo jako samotny Mohikanin oprócz przeziębienia żadnych z tego dywidend dla sprawy nie wywojuję (i nie obraź się - ty też nie). I bynajmniej nie tylko dlatego, ze w przeciwieństwie do Ciebie nie mam nawet kontaktu z żadnymi orkiestrami nie tylko z Krakowa i Warszawy, ale nawet Starych Babic.
Bartusie, Niechaj każdy robi dla sprawy to, co potrafi i co może. Wg mnie jedyne co możemy zrobić na teraz z sensem, to podpisać sie pod petycją (co zresztą ja - uczyniłem dwukrotnie). Możemy tez czekać na rozwój wydarzeń, by dołączyć do kolejnej zorganizowanej akcji. (Ja, niestety, Na prowodyra się nie nadaję, z racji ograniczeń czasowych, zawodowych i innych).
I oczywiście możemy tu pisać, na forum, że popieramy, że jesteśmy oburzeni itd. itp. To zresztą i tu i na FaceBooku większośc z nas już uczyniła. 
A co do fikcji i kochajacej się rodziny - to wybacz... Nie bardzo rozumiem paraleli
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 19:24:28 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Luty 21, 2011, 20:37:40 »

Bartus, nikt Cię nie ignoruje. My Cię bardzo lubimy i cenimy. Forum jest dobrowolne, nie jesteśmy armią, każdy może brać udział w danym wątku, albo nie, nie wnikając w przyczyny. A tych może być bardzo wiele, praca, lub co gorsza, jej brak, choroba, sprawy osobiste, rodzinne, problemy lub niechęć w aktywne angażowanie się, ujawnienie prawdziwego ja ukrytego za nickiem, itp., itd. Dowiedziałam się o sprawie, przekazałam Wam informację i sama nie bardzo wiem, czy można teraz coś SENSOWNEGO jeszcze zrobić. Podpisałam petycję, śledzę rozwój wydarzeń, wiem o zaangażowaniu się w temat na przykład wojewody mazowieckiego. Na razie sprawy rozstrzygają się w świecie polityki, partii, stronnictw, zarządów, układów - jak wyobrażasz sobie nasze forumijne SENSOWNE skuteczne działanie? Nawet nie znamy sprawy dogłębnie, jej wszystkich aspektów, kulisów, mamy tylko artykuł z piątkowej Wyborczej. Każde działanie to już dziedzina polityki, a nie każdy ma ochotę wkraczać na ten zabagniony co nieco obszar, zwłaszcza w obrębie naszego przytulnego forum, gdzie brak polityki stał się spontanicznie regułą. Miejmy nadzieję, że nagłośnienie sprawy wystarczy, że to co miało stać się po cichu i ujrzeć światło jako fakt dokonany, nie nastąpi. Skoro nikt więcej na Twoje słowa nie zareagował, to znaczy, że nie mógł albo nie chciał, albo nawet w tym czasie nie wchodził na forum. Proszę, pozwól ludziom reagować po swojemu, także poprzez brak reakcji, na pewno każdy ma po temu powody.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mizaytia my-baby bizancjum gonerpg mojeprzysmaki