Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - II etap  (Przeczytany 123008 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : Październik 11, 2015, 14:06:25 »

no i mamy Ivo Pogorelica, Chichot  trudno tego pianisty nie zauważyć, oj! ciekawe, kto z jury w czasie obrad w przypływie emocji trzaskając drzwiami zniszczy futrynę? a z drugiej strony pamiętacie innych pianistów z X konkursu 80' ?
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : Październik 11, 2015, 14:09:30 »

Mazurki i polonez marzenie!!
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : Październik 11, 2015, 14:10:05 »

No, to było coś:))

Fajne komentarze na czacie:

"I can't breathe, call ambulance!"
"Osokinaise" Chichot
"Crazy but well"Uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #183 : Październik 11, 2015, 14:13:42 »

no i mamy Ivo Pogorelica, Chichot  trudno tego pianisty nie zauważyć, oj! ciekawe, kto z jury w czasie obrad w przypływie emocji trzaskając drzwiami zniszczy futrynę? a z drugiej strony pamiętacie innych pianistów z X konkursu 80' ?
Trudno uniknąć porównań; chociaż Osokins tworzy chyba swoją własną, indywidualną legendę Uśmiech
Pojawiają się też porównania do Katsarisa; Leszku, co ty na to, jesteś tu ekspertem: dostrzegasz pokrewieństwo?
 
A co do X konkursu, to akurat ta edycja utkwiła mi mocno w sercu, bo dwoje laureatów darzę niezmiennym uwielbieniem: Dang Thai Sona i Tatianę Szebanową:))
O, przepraszam, jeszcze Ewę Pobłocką: jak widać, była to naprawdę wyjątkowa edycja.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 01:05:01 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : Październik 11, 2015, 14:21:32 »

... utkwiła mi mocno w sercu, bo dwoje laureatów darzę niezmiennym uwielbieniem: Dang Thai Sona i Tatianę Szebanową:))
Aleksias, rozumiem, jest tak, że wszyscy mówią o Ivo w kontekście Xk, a teraz Park gra bardzo dobrze, a ja wciąż słyszę Osokinsa, takie emocje, niewątpliwie Osokins będzie elektryzował do końca, jest osobowością
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : Październik 11, 2015, 14:25:03 »

Jinhyung Park gra świetnie, podobał mi się też w I etapie.
A wyjście na estradę po gwieździe zawsze jest troszkę trudne, bo słuchaczom trudno się otrząsnąć z takiego hipnotyzującego oddziaływania:) Ale chłopak daje radę.

Barcarolle in F sharp major Op. 60
Polonaise in A flat major Op. 53
Waltz in E flat major Op. 18
Andante Spianato and Grande Polonaise Brillante in E flat major Op. 22
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : Październik 11, 2015, 14:28:02 »

Park spokojnie III etap, wspaniała technika, buduje własną kreację
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : Październik 11, 2015, 14:37:39 »

myślę, że konflikt na tegorocznym konkursie jest nieunikniony, dlaczego? mamy Osokinsa, publiczność będzie wyczekiwać jego występów, czyżby miał wygrać? (osobiście myślę, że jest "przerysowany" i nie wygra) ktoś w Jury pierwszy skreśli na karteczce mniej punktów, dojdzie do dyskusji, ... czas pokaże
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : Październik 11, 2015, 14:38:19 »

c.b.d.u. Chichot


Przyjęłam a priori Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 01:06:37 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : Październik 11, 2015, 14:58:08 »

wg krytyków w studiu Onoda była lepsza od Osokins i Parka (Onoda, dużo agresji, pomyłek i nierówności), a teraz rozmawiają o Osokinsie, więc dlaczego nie zachwycają się Onodą? Ja się nie zachwycam Japonką, ... i nic z tego nie rozumiem
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #190 : Październik 11, 2015, 14:59:51 »

W Dwójce Osokins całkowicie zdominował dyskurs Uśmiech Ogólna zgoda, że jest to największa indywidualność konkursu o wielkim talencie i nieograniczonych możliwościach. Natomiast oczywiście wiele zastrzeżeń co do interpretacji Uśmiech Tego się należało spodziewać. Jednak wniosek był taki, że musi pozostać w konkursie choćby po to, by Martha nie opuściła jury Duży uśmiech Jak widać nie da się uwolnić od tych skojarzeń.



Przyjęłam a priori Mrugnięcie
Aczkolwiek istniała już bogata literatura;)
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 18:14:55 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #191 : Październik 11, 2015, 15:00:30 »

znikam do kościoła, Osokins - trudna miłość
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #192 : Październik 11, 2015, 15:05:38 »

W TVP Kultura komentatorzy orzekli jednogłośnie, że dziś najlepsza była Japonka Mayaka Nakagawa. Prowadzący audycję przekręcił nazwisko na Osoknis - jednoznaczne. A ja nie przeżyłam trzęsienia ziemi, oczekiwania źródłem cierpień.

Nie narzekajmy na poślizg w czasie, wszak trzeba było upakować nadprogramową trójkę uczestników!

Migawka z wczorajszego dnia: Podczas występu Alexii Mouzy pani siedząca obok tak mocno kręciła głową, że powiał mi na policzek wiatr silniejszy od podmuchu z klimatyzatora i tak głośno smarowała ołówkiem uwagi na książeczce z programem, że odgłos zagłuszał momentami forte pianistki. Alexia, kłaniając się, ocierała oburącz łzy.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #193 : Październik 11, 2015, 15:14:24 »

Też przejrzałam program i zauważyłam, że Osokins jako jedyny zagra SIEDEM utworów, brawa dla tego pana, nie minimalizuje, rozpościera pawi ogon na maksa, tzn. wachlarz możliwości Mrugnięcie W większości uczestnicy wybrali po 4 utwory, w porywach do pięciu. Czworo z nich wybrało tylko 3 utwory, a jedynie dwoje 6 utworów.

Korekta: Dinara Klinton zagrała w II etapie 9 utworów, z tym, że 6 z nich to kolejne etiudy w cyklu. Także Krzysztof Książek zagrał 7 utworów, ale 4 z nich to cykl 4 mazurków.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #194 : Październik 11, 2015, 15:30:01 »

Te Krzyśkowe mazurki, to też był piękny pawi ogon:))

Niestety ja dziś nie zdążyłam posłuchać całego występu Mayaki; jednak dziwne, że akurat ona - że nie docenili ani Junhying Parka, ani naszych chłopców?? Co do Georgijsa, wiadomo, że będzie wokół niego dużo szumu i zarzutów, że nie trzyma idiomu:)

Też szkoda mi Alexii. Jej talent jest jak nieokiełznany żywioł, który coś musiałoby ująć w jakieś dające się kontrolować ramy.

« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 15:33:59 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicbears telenovelee mojekacper2 darmowefora maniacraft