Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 38   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sportowe miscellanea  (Przeczytany 83710 razy)
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #285 : Wrzesień 11, 2011, 12:43:31 »

Słowa Kliczki wypowiedziane zaraz po walce: "Tomek jest najlepszy na świecie, ale nie w ciężkiej tylko półciężkiej (...)". W sumie cały pojedynek kontrolowany przez Ukraińca, walka przerwana przez techniczny nokaut w 10 rundzie, ale mogła się zakończyć znacznie wcześniej..bo już po 3-4 rundach - moment krytyczny nastąpił w 6, kiedy to Adamek po raz pierwszy był liczony i doznał poważnej kontuzji (chyba nosa)..aż dziw że wytrzymał całą rundę, słaniając się zamroczony na ringu. Z każdą kolejną rundą było już coraz gorzej, widać było że Ukrainiec wyraźnie go oszczędza, po prostu nie chciał go już zbyt "mocno" bić..i w ostatnich rundach pozwalał sobie nawet na odsłonięcie gardy..Tak więc w pełni zasłużone zwycięstwo Kliczki..
Ale jedno co mi się nie podobalo, to fatalne zachowanie publiczności..i nie chodzi tu o doping, bo ten był rewelacyjny, ale o gwizdy wydobywające się z gardeł ponad 40 tys publiczności - zarówno w momencie wejścia na ring Kliczki, jak i w czasie hymnu i zaraz po walce..nie potrafiono nawet uszanować "minuty ciszy". I jeszcze jedna rzecz zastanawiająca - walczy Polak, pojedynek ma miejsce na polskiej ziemi, publiczność w 99% jest tejże narodowości - a tu w kardach zamiast polskiej, prezentowana jest jedynie amerykańska flaga, zaś konferansjer zapowiada walkę tylko po angielsku (ani słowem w j.polskim) - no przepraszam bardzo, ale takiż rodzaj powiedzmy "wazeliniarstwa" nie zdarzał się nawet w czasach stacjonowania tutaj garnizonów radzieckich..zupełnie (jak dla mnie) trudno to pojąć..Mrugnięcie

http://sport.interia.pl/raport/tomasz-adamek/news/adamek-z-podniesiona-glowa-kliczko-tomek-jest-najlepszy-na,1693328
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #286 : Wrzesień 11, 2011, 21:03:09 »

Aaaaaa. Zapomniałem. Co sądzicie o siatkarzach? Bo moim zdaniem z taką grą to nawet, jeśli wyjdą z grupy, to na tym skończą się ich dokonania w tych mistrzostwach.

A co do wczorajszej walki, to trzeba podkreślić, że co rzadko się w tym sporcie zdarza, stanęło naprzeciw siebie dwóch ludzi naprawdę na poziomie, dżentelmenów ringu, sportowców, znających swoją wartość, ale także dostrzegających wartość i klasę rywala.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #287 : Wrzesień 14, 2011, 19:49:20 »

nie wiem jak Wy, ale ja ledwie daję radę wytrzymać emocjonalnie przy oglądaniu meczu naszych siatkarzy z Czechami
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #288 : Wrzesień 14, 2011, 20:13:57 »

uff. Ależ mecz. Wielki szacun dla naszych, zwłaszcza za to, że tak dramatycznych okolicznościach potrafili podnieść się w 3 secie (wydawało się - już przegranym)
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #289 : Wrzesień 14, 2011, 20:28:28 »

W sporcie wygrywa się głową. To pokazali dzisiaj nasi. Czesi zbyt pewnie poczuli się w 3. secie. Niesamowity zryw naszych, nietracenie głowy nawet przy ewidentnych błędach sędziów. Czesi, gdy zobaczyli, że set im się wynika, zbytnio zaangażowali się w dyskusje z sędziami. Po wygraniu w zasadzie prawie przegranego seta nasi musieli wygrać ten mecz. I już początek seta 4. pokazał, że Czesi stracili wiarę. A nasi nie stracili koncentracji do końca, by nie popełnić błędu Czechów z poprzedniego seta.
Uff. A teraz Słowacja, z którą przegraliśmy w grupie, ale przegraliśmy celowo. Mimo wszystko mocno ich postraszyliśmy, pokazując, że gdybyśmy chcieli, posłalibyśmy ich na kurs kolizyjny z Rosją. Na pewno gdzieś to mają w głowach jedni i drudzy.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #290 : Wrzesień 14, 2011, 21:23:01 »

prawdę mówiąc, bałem się tych Czechów. Bardzo dobrze sie zaprezentowali u nas w Katowicach na memoriale Wagnera.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #291 : Wrzesień 14, 2011, 21:27:19 »

Memoriał Wagnera często Polakom nie wychodził, co nie przeszkadzało im grać dobrze w następujących niedługo po nim ważnych imprezach. Ten memoriał to tak naprawdę impreza o charakterze przygotowawczym.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #292 : Wrzesień 15, 2011, 17:11:40 »

A teraz Słowacja, z którą przegraliśmy w grupie, ale przegraliśmy celowo. Mimo wszystko mocno ich postraszyliśmy, pokazując, że gdybyśmy chcieli, posłalibyśmy ich na kurs kolizyjny z Rosją. Na pewno gdzieś to mają w głowach jedni i drudzy.
I stało się tak, jak przewidziałem. Myślę, że gdybyśmy wtedy wygrali, to przy ewentualnym ponownym spotkaniu porażka mniej by im siedziała w głowach niż takie zwycięstwo.
Dotąd było ok. Ale teraz zaczną się prawdziwe wyzwania. Włosi to może nie ta drużyna co przed laty, ale nie jest to dla Polaków wygodny przeciwnik.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #293 : Wrzesień 15, 2011, 21:01:58 »

mecz ze Słowakami nie był tak emocjonujacy jak wczorajszy z Czechami, choć nie mniej ważny. Tu Polacy mieli jednak kontrolę nad rywalem. Były jednak momenty także nerwowe (bo i stawka olbrzymia). Muszę się niejako przy okazji pochwalić, że Bartka Kurka znam osobiście. Spotkalismy się kiedyś, nawet rozegraliśmy mecz (przemilczę moje dokonania w nim  Mrugnięcie ). Mam z nim trochę zdjęć. Z obecnej kadry znam także Marcina Możdżonka. Może kiedyś opowiem w jakich okolicznosciach poznałem Ich.
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #294 : Wrzesień 18, 2011, 16:53:38 »

Co za mecz. Rosja na kolanach. Brawo chłopaki, brawoooo!!!!
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #295 : Wrzesień 18, 2011, 17:17:39 »

To był "cud nad Dunajem" Chichot
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #296 : Wrzesień 18, 2011, 17:50:00 »

A to niespodzianka. Szkoda, że nie oglądałem. Ale to często tak jest, że jeśli drużyna celująca w złoto przegrywa półfinał, to kończy bez żadnego medalu. Wiele razy można się było o tym przekonać w odniesieniu do różnych dyscyplin sportu.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #297 : Październik 26, 2011, 12:50:38 »

Oglądałem wczoraj mecz tenisowy (dwóch "Polek") w turnieju Masters - A. Radwańska z K. Woźniacką. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie - był bardzo zacięty i po prawie 3 godz. walce zwyciężyła Karolina  Smutny- a szkoda bo Agnieszka przez większą część spotkania grała znakomicie Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
<