Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 126536 razy)
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #270 : Październik 20, 2011, 23:06:41 »

Po dzisiejszym dniu można powiedzieć, że akcje Koreanki poszły w górę. Tarara po niezbyt udanym pierwszym koncercie nie był już taki pewny siebie. Na pewno mocno się zmobilizował, co było widać, ale podobnie jak ktoś z przedmówców miałem wrażenie, że nie potrafi się wybić nad orkiestrę, aczkolwiek trudno mi powiedzieć, czy to wina jego czy orkiestry.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #271 : Październik 20, 2011, 23:14:47 »

Przede wszystkim orkiestry, Lukaszu. Wczoraj usiadlem dokladnie nad orkiestra na balkonie - w crescendach u Wieniawskiego potega brzmienia byla nieznosna. Nawet Soyoung probowala pokonac tego brzmieniowego Goliata nieraz malo skutecznie Do tego mnostwo nieczystosci, takze w smyczkach, czego nie zauwazam czesto. Strach bylo siedziec na balkonie po przerwie, Szostakowicza i Sibeliusa wysluchalem na parterze. Ale i tam niektore tutti meczyly uszy - prawie na glos komentowalem z przyjaciolmi w czasie tych hukow. W przypadku Agnieszki Duczmal bylo zupelnie inaczej...
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 23:17:56 wysłane przez Mozart » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #272 : Październik 20, 2011, 23:20:44 »

Ktoś napisał na forum tvp: "Orkiestra zagłusza solistów - mam nadzieję, że nie specjalnie" Chichot

Cóż, pani Agnieszka i jej zespół, to była całkiem inna klasa.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #273 : Październik 20, 2011, 23:35:20 »

Dzięki za spostrzeżenie z sali. Tam ma się prawdziwy ogląd sytuacji. Przed telewizorem trudno to wszystko stwierdzić, bo nawet nie wiadomo, gdzie są mikrofony i jakie.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #274 : Październik 21, 2011, 11:21:48 »

Tak sobie myślę, że z okazji rocznicy Forum i konkursu chopinowskiego, wydarzenia aktualnego w Poznaniu mogliby się poujawniać nasi "GOŚCIE", którzy tak tłumnie napływają i anonimowo sobie gdzieś tam cichutko podczytują. Może odstraszeni sporami i waśniami (niegroźnymi, moim zdaniem) boją się odezwać, choć chcieliby? No, to proponuję zacząć, teraz, przy okazji Wieniawskiego i rocznicy, teraz, teraz, teraz. Wystarczy "cześć" czy "jestem", tak jak ostatnio Willy Uśmiech Następne wpisy pójdą z górki.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #275 : Październik 21, 2011, 17:57:00 »

O, Ktoś się już zarejestrował Uśmiech No to może jeszcze pierwszy wpis, w jakimkolwiek wątku?
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #276 : Październik 21, 2011, 18:42:03 »

No, to mamy wykonania godne patrona Konkursu...  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #277 : Październik 21, 2011, 18:44:22 »

Prawda? Uśmiech Drugiego można było się spodziewać, pierwszy był miłą niespodzianką:) Reszta dnia zapowiada się dobrze Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #278 : Październik 21, 2011, 18:46:52 »

Kobayashi przemawia do mnie swą naturalnością - oddaje się nurtowi muzyki Wieniawskiego - nie eksperymentując emocjonalnie, w tempach itd. Wspaniałe rubato - tak, pani profesor.  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #279 : Październik 21, 2011, 18:55:05 »

Ślicznie było i lekko. A Erzhanowi skrzypce śpiewają - wiem, że to Stradivarius, ale trzeba też umieć zmusić go do śpiewu Chichot
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #280 : Październik 21, 2011, 19:09:00 »


Wibracja skrzypcowa obrazem duszy... pan Gadzina złagodniał Uśmiech W każdym razie przestaliśmy mówić o usterkach, a zaczęliśmy o duszy:))
Zastanawiam się, czy wybór koncertu ma jakieś znaczenie przy ocenie jury - czy będą zwracać uwagę, jeśli ktoś zagrał piękniej, ale ten łatwiejszy z koncertów Wieniawskiego.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #281 : Październik 21, 2011, 19:09:58 »

Brawo, brawo! Najbardziej zwraca uwagę kontrola tempa (rubato) i nadanie dziełu wyrazu własnego, emocjonalnego. Bardzo dobry występ!   Uśmiech
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #282 : Październik 21, 2011, 19:17:37 »

No właśnie - on nie odgrywa nut, on, tak jak piszesz, internauto ukrywający się pod pseudonimem Mozart, interpretuje dzieło muzyczne Uśmiech  I wtedy dusza rozmawia z duszą:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #283 : Październik 21, 2011, 19:24:55 »

Cher Joanna  Mrugnięcie, przeniosłem się częściowo na Forum TVP, bo tam większy ferwor dyskusji niż u nas, niestety...
Zapisane

Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #284 : Październik 21, 2011, 19:27:17 »

a może by ktoś tam rzucił link do naszego forum?
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swietageometria night-life tusnovelas kluczzmierzchu batawia