Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 126534 razy)
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #255 : Październik 20, 2011, 20:26:27 »

Czy takie staccato na skrzypcach rzeczywiście jest takie trudne?
Na fortepianie chyba legato jest najtrudniejsze?

Terenia, nie wiem jak Bart to określi..ale powiem tak od siebie, że proste to raczej nie jest - zależy jeszcze jakie staccato: wzrastające, czy opadające tj w górę poprzez struny i dzwięki od niższych do wyższych, czy odwrotnie - na gitarce prościzna (oczyw.mam na mysli elektryka, co wcale nie znaczy że nie wymagana jest przy tym precyzja, bo jest..każde bowiem potknięcie przy dużym nagłośnieniu słychać jak diabli)..No ale ze skrzypcami wygląda to znacznie gorzej (oczyw. Bartek moze mnie poprawić, jeśli plotę w tym miejscu bzdury) b.trudna technika, zależna od odpowiedniej pracy smyczka - który w trakcie jej wykonywania nie przylega do strun, jak podczas "normalnej" grzy, ale jest od nich przy każdym dzwieku odrywany - przy tym dochodzi "przemienna" praca smyka (obustronnie) a nie tylko w jedną stronę, jak np w trakcie grania "ciągłej" melodii. W ogóle element techniczny wymagający dużego wyczucia, w przeciwnym razie smyczek po prostu po strunach skacze (jakby sie od nich odbijał, podobnie jak sprężyna Uśmiech), a jeśli jeszcze dochodzi coś takiego, że jest on nieodpowiednio wysmarowany kalafonią, to już kaplica Chichot (zresztą Bart, zapewne lepiej to wytłumaczy, bardziej fachowo..ja tam nie chcę się za bardzo kompromitować Uśmiech)
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #256 : Październik 20, 2011, 20:33:55 »

Dzięki koziołku, mniej więcej rozumiem Uśmiech
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #257 : Październik 20, 2011, 20:34:21 »

Nareszcie zasiadłam i słucham.
Tarara. Charyzmatyczny skrzypek. Po raz pierwszy go widzę... Uśmiech
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #258 : Październik 20, 2011, 20:41:24 »

I pierwszy raz go słyszę!
Jego skrzypeczki trafiają mi do serca...
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #259 : Październik 20, 2011, 20:45:57 »

to dziwne... ilekroć słucham pięknej muzyki - tylekroć nadbiegają do mnie wspomnienia z dzieciństwa  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 20:58:29 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #260 : Październik 20, 2011, 20:58:07 »

było to dla mnie bardzo liryczne piękne  wykoanie, ale nie do konca tym razem czułem duszę koncertu
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #261 : Październik 20, 2011, 21:00:12 »

No i wreszcie zaskoczył... nawet Bartusowi w końcu się coś tam spodobało Mrugnięcie
Fakt, że łatwo zachwycić się tym koncertem - tyle piękna.... Choć to nie było to, co wczoraj Uśmiech Tamta magia, oczarowanie...
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #262 : Październik 20, 2011, 21:29:24 »

Asiu, to zacytujmy może Bartka wypowiedzi zamieszczone na forum TVP Cultura Chichot

1. "Gadzina jest podobny do Paganiniego

     szkoda, że gra trochę inaczej"

i nr 2
    "Panie redaktorze

    Nie zapytał się pan o staccato pani Teresy
    Proszę, niech się pan zapyta"

P.S. Podobno Bart podjął ostateczną decyzję o wycofaniu się z forum ?? nie bierzcie tego na serio, zobaczycie..zaraz wróci Chichot Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #263 : Październik 20, 2011, 21:39:09 »

A tak, widziałam.... i to nie wszystko... Chichot Ładne było to o butelce... Po moim kazaniu odnośnie delikatnych i łatwych do zranienia kobiecych uczuć Barto poszedł wyszaleć się na zewnątrz Chichot Chichot

Ale były też pochlebne uwagi pod adresem Stefana:))

iP.S. Podobno Bart podjął ostateczną decyzję o wycofaniu się z forum ?? nie bierzcie tego na serio, zobaczycie..zaraz wróci Chichot Mrugnięcie
No, mam taką nadzieję:))
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #264 : Październik 20, 2011, 21:51:25 »

Sibelius w wykonaniu Tarary był naprawdę świetny, czułem, że w tym ambitnym repertuarze późnego romantyzmu zaprezentuje się lepiej niż w błyskotliwo-modlitewnym Wieniawskim.

Bardzo dobra artykulacja, intonacja - niech potwierdzi to sam bohater ostatnich postów (to z Paganinim Ci wyszło, Bartulus  Duży uśmiech). Tak, Asiu, wreszcie zaskoczył - dobre sformuowanie... Cieszę się, on jest dla mnie dojrzałym artystą - choć jeszcze nieperfekcyjnym. Podobał mi się ekspresyjny smyczek w Adagio, świetnie zagranym - tak jak Allegro. Głęboki, pełny dźwięk, ale nieprzesadzony; ładne frazy, barwy, napięcia. Finał - też trochę zesputy, miejscami - i to w podobnych miejscach co wczoraj (zabójcze biegniki). Zagrany nieco inaczej niż w przyp. Koreanki - trudno mi porównywać, bo zupełnie inny rodzaj odbioru - wykonanie Soyoung było tak znakomite - w emisji, ekspresji - że nie sądzę, by w akustyce Auli UAM Tarara zachwycił mnie bardziej niż ona. 
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #265 : Październik 20, 2011, 21:52:12 »

było to dla mnie bardzo liryczne piękne  wykoanie, ale nie do konca tym razem czułem duszę koncertu

No tak, Duszę czujemy u Ojstracha, Hahn, Vengerova.  Mrugnięcie
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #266 : Październik 20, 2011, 21:57:12 »

Sibeliusa nie znałem. Ale po dzisiejszym na pewno się zainteresuję tym kompozytorem. Pięknie zagrany koncert, wrażenia niespotykane.

Ja także dopiero dzięki temu konkursowi poznałam koncert skrzypcowy d-moll Sibeliusa  i też mnie zachwycił - ta majorowa 3 część ciągle gra mi w głowie  Uśmiech Taki "polonez Północy". Przepiękny!  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #267 : Październik 20, 2011, 22:00:00 »

Trafnie, Kasiu!  Mrugnięcie  Mówi się, że to najlepiej skomponowane ogniwo koncertu na skrzypce i orkiestrę.
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #268 : Październik 20, 2011, 22:36:20 »

Patryku Amadé zazdroszczę Ci wczorajszego koncertu live  Uśmiech Chyba mamy zwyciężczynię  Uśmiech Ciekawe co pokaże jutro Kulibaev na swoich violon będących dziełem sztuki, nawet gdy leżą spokojnie w futerale Mrugnięcie

Sibelius mnie faktycznie oszołomił, ale miałam wrażenie, że solista z trudem przebija się przez troszkę zbyt potężnie grajacą orkiestrę.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #269 : Październik 20, 2011, 22:41:43 »

Sibelius w wykonaniu Tarary był naprawdę świetny, czułem, że w tym ambitnym repertuarze późnego romantyzmu zaprezentuje się lepiej niż w błyskotliwo-modlitewnym Wieniawskim.

Bardzo dobra artykulacja, intonacja - niech potwierdzi to sam bohater ostatnich postów (to z Paganinim Ci wyszło, Bartulus  Duży uśmiech). Tak, Asiu, wreszcie zaskoczył - dobre sformuowanie... Cieszę się, on jest dla mnie dojrzałym artystą - choć jeszcze nieperfekcyjnym. Podobał mi się ekspresyjny smyczek w Adagio, świetnie zagranym - tak jak Allegro. Głęboki, pełny dźwięk, ale nieprzesadzony; ładne frazy, barwy, napięcia. Finał - też trochę zesputy, miejscami - i to w podobnych miejscach co wczoraj (zabójcze biegniki). Zagrany nieco inaczej niż w przyp. Koreanki - trudno mi porównywać, bo zupełnie inny rodzaj odbioru - wykonanie Soyoung było tak znakomite - w emisji, ekspresji - że nie sądzę, by w akustyce Auli UAM Tarara zachwycił mnie bardziej niż ona. 
No tak, wreszcie chyba jednak mamy jasność co do tej intonacji:)) Dobrze, że Stefan przełamał kryzys i pokazał, że potrafi ładnie zagrać. Zachwycił mnie ten koncert, i ze względu na swoje niesamowite, romantyczne piękno i ze względu na przekaz, dźwięk który mnie ujął (Adagio było bardzo nastrojowe) choć nie zaczarował aż tak, jak gra Soyoung, której magia przebiła się z impetem przez kable, kamery i szkło ekranu:)) Pamiętam jeszcze dobrze ten stan zaczarowania, a miałam do dyspozycji ten sam środek przekazu, więc też myślę, że gdybyś był tam dzisiaj, pewnie też dzisiejsze wykonanie nie przebiłoby tamtej magii.  
Ona na razie dzierży palmę pierwszeństwa. Zobaczymy, czym zachwyci, czy zaczaruje nas jutro Erzhan:)
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

exoticsavanna tusnovelas republikasarmacka night-life forumpolskiejzabawy